![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5268069
*
nr 526 8069
Spegel
sent 1800-tal, slipat glas, höjd: 39
Utrop:
100 kr
Såld:
550 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 maj 2008
kl 16:27:25
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/5 12:25:03
1
100 kr
25/5 21:44:25
2
300 kr
26/5 11:29:36
3
Vinnande bud
26/5 15:28:28
4
400 kr
26/5 15:30:00
4
500 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte sent 1800-tal slipat glas spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 526 8069
Spegel
sent 1800-tal, slipat glas, höjd: 39
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 550 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 maj 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/5 12:25:03 | 1 | 100 kr |
25/5 21:44:25 | 2 | 300 kr |
26/5 11:29:36 | 3 | Vinnande bud |
26/5 15:28:28 | 4 | 400 kr |
26/5 15:30:00 | 4 | 500 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte sent 1800-tal slipat glas spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53